Ben Stokes, Batı Hint kabusundan altı yıl sonra kendini kurtardı | Kriket Haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
MELBOURNE: Ben Stokes 2016 Dünya Kupası finalindeki korku şovundan altı yıl sonra, İngiltere’nin T20’deki ikinci küresel şampiyonluğunu Pakistan’a karşı zaferle güvence altına alan yenilmez bir yarım yüzyılla kefaret kazandı. Melbourne Kriket Sahası Pazar günü.
2019’da Yeni Zelanda’ya karşı 50’den fazla Dünya Kupası finalinde yaptığı başarılarla ünlü olmasına rağmen, Stokes’un önceki T20 karar vericisi, Carlos Brathwaite’in Batı Hint Adaları’nı zirveye çıkarmak için son bir saldırıda onu dört altı altıyı yenmesiyle rezaletle sonuçlandı. masa. zaferi vur.
Hafıza tarafından “yenilmemesine” rağmen, Stokes bunu bu Dünya Kupası’na giden yolda motivasyon olarak kullanmaktan bahsetti ve Pazar günü T20I’lerde kişisel olarak en iyi olan 52 gol atıp İngiltere’yi zafere taşımak için teslim oldu. altı top kaldı.

Nihai kurtuluş.#T20WorldCup https://t.co/qaoLbvx2UA

— İngiltere’nin Barmy Ordusu (@TheBarmyArmy) 1668346543000
31 yaşındaki çok yönlü oyuncunun en hızlı atışı ya da en sorunsuz vuran ortakları değildi ve bir dizi testi hızla geçmek zorunda kaldı.
Ancak gecenin sonunda Stokes vites değiştirdi ve İngiltere’nin 138’lik mütevazı bir hedefi kovalamasını sağlamak için Moeen Ali (19) ile birlikte bir dizi sınırı aştı.
Stokes, 2019 Dünya Kupası’nda Yeni Zelanda karşısında sinir bozucu final galibiyetinde Lord’s’ta yenilmez 84’üyle üç yıl önce İngiliz kriket folklorundaki yerini çoktan garantilemişti.

Kaptanı Jos Buttler, Stokes, tüm zamanların en iyi İngiliz oyuncusu olmasa da Pazar günü kesinlikle onlardan biri olduğunu bir kez daha gösterdi.
Buttler gazetecilere verdiği demeçte, “Her zaman en büyük anlarda kalkar” dedi. “Omuzlarına çok fazla baskı uygulayabilir ve performans sergileyebilir. Kesinlikle ortadayken, iyi bir şansın olduğunu biliyorsun. (Ben) onunla çok gurur duyuyorum.
“Harika bir yolculuk geçirdi.”
ZOR İŞ
İngiltere takım arkadaşı iken Sam Curran maçın oyuncusuydu ve muhteşem ölüm bowlingi ile 3-12 aldı, Stokes ayrıca tehlikeli Iftikhar Ahmed’i bir ördek için attığı zaman bir küçük kapı çaldı.
Ancak Stokes, Pakistan’ı sekizde 137’ye daraltarak galibiyeti ayarlamak için bowling takım arkadaşlarının kredisini almakta hızlıydı.

“Finallerde, özellikle avda, önce gelen tüm zor işleri unuttunuz” dedi. “Onları 130 ile sınırlamak için bowling oyuncularının çok fazla kredi alması gerekiyor.”
Eski kaptan Eoin Morgan’ın emekli olmasından birkaç ay sonra İngiltere, hem dünya çapında beyaz top kupalarını kazanan hem de sınırlı overs kriketinde en büyük takımlardan biri olma iddiasını kazanan ilk ülke oldu.
Buttler, “Orada muazzam miktarda yetenek var” dedi.
“Takımımızın algısının çok değiştiğini düşünüyorum. Son yıllarda kesinlikle güvenli oynamadık.
“Her zaman dünyanın geri kalanının önüne geçmek ve herkesten daha cesur olmak için sınırları zorlamaya çalıştık ve bundan ne çıkarsa onu alacağız.”