Ben Duckett’ın bencilliği, ekip olarak tam olarak biziz: Ben Stokes | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
KARACHI: Kaptan İngiltere Ben Stokes inanır Ben Duckett‘nin Pakistan’a karşı üçüncü Testteki eşsiz vuruşları, yan taraftaki açıcı seçimini “kesinlikle haklı çıkardı” ve gösterdiği “özverisizlik” gurur duyulacak bir şeydi.
İngiltere, Salı günkü Testin dördüncü sabahı burada Ulusal Stadyumda Pakistan’ı sekiz kaleyle yendi ve Duckett’in 78 toptan 82 yenilmezlik puanı aldığı 3-0’lık bir seriyi tamamladı.
Stokes ve Duckett, İngiltere’nin dördüncü sabah 167’lik kovalamacayı tamamlamak için ihtiyaç duyduğu 55 turu attı.
Pazartesi günü Duckett ve Zak Crawley, 12 üstte 87 kişilik bir açılış ortaklığını bozarak turistlere oyunu üç günde bitirme şansı verdi.
“Kesinlikle haklı çıktık (Duckett’in kadroya dahil edilmesiyle). Duckett İngiltere’de ve şimdi tüm dünyada çok iyi tanınıyor, spinlere karşı ne kadar iyi ve sahip olduğu seçenekler.
Tarihi zaferin ardından ‘Sky Sports’a konuşan Stokes, “Bence Zak ve Ben birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar.”
Kaptanlığını yaptığı on Testten dokuzunu kazanan Stokes, Duckett ve Crawley ikilisinin İngiltere’nin vuruş sıralamasında zirveye çıkması için yeni standartlar belirlediğini sözlerine ekledi.
“Bence ligin zirvesindeki ikisi, her vuruşta (Pakistan’da) kriter belirlediler ve bunu dün gece (Pazartesi) de belirlediler. Bu koşullarda, bu durumda ve dışarı çıkıp onun gibi oynamak.”
35 yaşında namağlup giden her işi bilen adam, Duckett’in özveride bir rol model olduğunu söyledi.
“Dün gece gösterdiği fedakarlık tam olarak takım olarak biziz. Herkesi belirtmek zorunda kalsaydım bütün gün burada olurdum çünkü herkes bu serinin bir noktasında hız kazandı ve oyunun belirleyici bir rolü oynadı.”
Stokes, “Bu, bir takım olarak sahip olmak için inanılmaz bir şey. Kendinize inanmak güzel, ancak etrafınızdaki diğer 10 kişinin oyunu etkileyeceğine inandığınızda, bu gerçekten özel,” diye ekledi Stokes.
Genç bacak döndürücü Rehan Ahmed’in ikinci vuruşta yaptığı beşlik, kriket çevrelerinde sıcak bir konu haline geldi ve Stokes, 18 yaşındaki bir kaptan olarak “gurur” ve “eğlence” ile dolu olduğunu söyledi.
“Sizi çocukluğunuza götürüyor. Dışarı çıktı ve yapmanız gerekeni yapmaya çalıştı. Ama beni gerçekten etkileyen bir şey de, oyuna ne kadar çok dahil olursa, o kadar çok kendine güven duymasıydı.” kendisi.
“Bacak döndürücüler mutlak mücevherler. Oyunu değiştirebilirler. Bunu dün gece o büyüde gördük. 18 yaşındaki birinin bitmiş bir ürün olmaktan çok uzak olan bu yeteneğe sahip olması bence inanılmaz. O cidden heyecan verici. .
Stokes, “Ama buna fazla kapılmamalı ve kendi yoluna gitmesine izin vermemeliyiz,” diye ekledi.