Bankacı gitaristle tanışınca aşk ömür boyu şarkı söyledi | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

Nagpur: Dokuz yaz önce, tomurcuklanan bir gitarist dijital bir platformda bir bankacıyla tanıştı ve sonunda birbirlerine aşık oldular. O zamandan beri her gün, yatılı bir ilişki içinde olan iki kadının toplumsal etiketine göre lezbiyen olan bu çift için Sevgililer Günü.
Bu Sevgililer Günü’nde, bankacının devam eden teftişi can sıkıcı olacak, ancak en azından birlikte akşam yemeği yiyip televizyon izleyebilmeleri için diğer günlerden daha erken geri geleceğine söz verdi. Gitar çalmaya ve klasik şarkı söylemeye meraklı Bangladeşli arkadaşıyla buluşmak için kuzeydoğuya uçarak gelen Maharashtralı bankacı, “Aslında, ilk tanıştığımız Mayıs ayındaki Sevgililer Günü’mü sayıyorum” diyor.
Kültür, mutfaklar ve onları fiziksel olarak ayıran mesafe de dahil olmak üzere çeşitli diğer kısıtlamalar arasında, o zamanlar 21 yaşındaki gitarist, bankacı hanımefendisi ile birlikte olmak için Nagpur’a taşınmaya karar verdi. Başka bir ortak arkadaşı bir zamanlar gitariste olan aşkını itiraf etmiş olsa da, kader onların birlikte olmalarını istemiş gibi göründüğü için kendisinden birkaç yaş büyük olan bankacıyla birlikte olmayı seçti.
Kutuplar tercihlerinde ve doğalarında ayrı, farklılıkları sadece aralarındaki bağı güçlendirmiş görünüyor. “Gece hayatını ve çıldırmayı seviyorum. O uyumayı sever. Bazen hiper olabiliyorum, o her zaman sakin,” diyen Bong gitaristi, farklılıklarının hiçbir zaman anlayışlarının, karşılıklı ilgilerinin ve ilgilerinin önüne geçmediğinin altını çiziyor. Gitarist, onları birbirine bağlayan gerçek bağ üzerine düşünerek, “Partnerim hâlâ otoyolda araba kullanamayacağımı düşünüyor ve beni şan derslerime götürüyor,” dedi.
Gitarist, bir bankacı olan erkek arkadaşı hakkında “En sevdiği kızarmış tavuğu annesinin tarifine göre pişirmek için elimden gelenin en iyisini yaparken benim için yaptığı Maharashtrian poha’yı seviyorum” dedi. Bankacı, aşçılık becerilerini takdir ediyor ve gitaristin usta bir şef olduğunu söylüyor. “O yemek yapmayı sever, ben de yemek yemeyi severim,” diyor gitaristi, kanepede uzanmaktan hoşlanan ve fitness manyağı olan “kabarcıklı bir kız” olarak tanımlıyor.
Bankacının ailesi ilişkiyi kabul etmiştir ama gitaristin ailesi onları sadece iyi arkadaş olarak bilmektedir. Bankacı, “Hint hukuk sistemi eşcinsel evliliği tanıdığında dışarı çıkıp ilişkimizi resmileştireceğiz” dedi ve evlilik formalitelerinin önemli olduğunu da sözlerine ekledi.
“Okullar, gelecek nesillerde toplumda farkındalık yaratmak için üçüncü cinsiyet kavramını ve toplumlarını müfredatlarına dahil etmelidir. Bankacının karısı, öğretmenler ve okul kurullarının da geyler, lezbiyenler ve akraba topluluklar konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Değişen aynı cinsiyetten cinsel yönelimlerde ve davranışlarda herhangi bir sapma olmadığı için, gey, lezbiyen ve benzeri toplulukların hiçbir üyesinin kendi kendine suçluluk duymamasını veya özgüven eksikliği yaşamamasını diledi.
“Kendimizle gurur duymalı, toplumda başkaları gibi yaşamalı ve sevmeliyiz. Zorluklar olsa da aşk her şeyi kazanabilir ve gerçek Sevgililer tarihin sayfalarında ölümsüz kalır” diyen bankacı, Hindistan Başsavcısının onları desteklediği ve haklarını savunduğu açıklamasını övdü.