Banjara topluluğu gibi, Fadnavis ve ben de Rathod’un arkasında durduk: Shinde | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

Nagpur: Pazar günü Washim’de halka açık bir mitingde konuşan Başbakan Eknath Shinde, hem kendisinin hem de CM Yardımcısı Devendra Fadnavis’in TikTok yıldızı Pooja Chavhan’ın 2021’deki intihar davasına karışan Kabine Bakanı Sanjay Rathod’u desteklediğini söyledi.
O zamanlar Maha Vikas Aghadi’nin (MVA) hükümetinin bir parçası olan Rathod, BJP tarafından saldırıya uğradı.
Shinde, Rathod’un ait olduğu Banjara topluluğunun üyelerinden oluşan geniş bir toplantıya hitap etti.
Shinde, “Bir topluluk olarak Rathod’un arkasında durdunuz, bu yüzden o şimdi bir bakan olarak burada. Ve Fadnavis ve ben, Rathod’un yanında olduk. Bu Rathod tartışmasıyla ne yapacağımızı söylemek hiç aklımıza gelmedi. Biz kardeş kadar yakınız ve sizleri de camiamız olarak görüyoruz. CM olarak değil, bir aile üyesi olarak konuşuyorum.”
CM, kimsenin adını vermeden 2021 tartışması sırasında MVA liderlerine de ateş açtı: “Kriz sırasında bazı insanlar Rathod’a yardım etmeyi reddetti. Ama siz (Banjara topluluğu) kararlı bir şekilde onun arkasında durdunuz” dedi Shinde.
2021’de, BJP’den hem Fadnavis hem de Chitra Wagh, adı Chavhan’ın intihar davasında ortaya çıktıktan sonra Rathod’a karşı saldırgan bir kampanya yürütmüştü.
Ancak geçen yıl Shinde-Fadnavis hükümeti kurulduktan sonra Rathod, eyalet kabinesine geri döndü.
Pazar günü Shinde ayrıca devlet hazinesinin Banjara topluluğuyla ilgili tüm sosyal hizmetlere açık tutulacağını söyledi. Shinde, “Temel olarak Fadnavis, (devlet hazinelerinin) bir anahtarının yalnızca Rathod’a verilmesi gerektiğini söylüyor,” dedi.