Babar Azam bu ekibin bel kemiği olmaya devam ediyor: Shahid Afridi | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
YENİ DELHİ: İngiltere kaptanı Pakistan’a seri kaybının ardından ağır eleştirilerle karşı karşıya kaldı Babar Azam 28 yaşındaki oyuncunun takımın bel kemiği olduğunu iddia eden eski kaptan Shahid Afridi’den destek aldı.
İngiltere’nin Multan’daki ikinci Testi 26 turluk galibiyetiyle, Pakistan şimdi üç Test serisinde 2-0 geride.
Ancak Afridi, Babar’ın stratejiler ve planlar geliştirirken kıdemli oyunculardan hiçbir tavsiye almadığını iddia etti.
“Biz onu destekleyip takdir etmezsek, kim takdir edecek? Her oyuncunun burada burada kötü bir oyunu var. Ancak Babar bu takımın bel kemiği olmaya devam ediyor ve (ilk testte) bir asır ve ikinci testte 75 puan aldı. ‘, Afridi bir TV kanalında söyledi.
Afridi, “Bir kaptan olarak, her zaman iyi bir lider olmanız gerektiğini hissettim ve bunu tüm oyuncuları birleştirerek yapabilirsiniz. Bu, planlarınızı kıdemlilerle (yukarı) tartışmak anlamına gelir,” dedi.
Seri kaybının ardından Afridi, seçim konularında proaktif bir rol oynamamakla teknik direktör Mohammad Yousuf’u da suçladı.
Maç sonrası konferansta teknik direktör Yousuf’a kaptan yardımcısı ve kaleci-vurucu Mohammad Rizwan’ın dizide şimdiye kadarki tutarsız formu soruldu ve eski Pakistanlı kriket oyuncusu “seçim meselelerinde hiçbir rol oynamadığını” söyledi.
Afridi, “Bunun Yusuf’tan harika bir yanıt olmadığını düşünüyorum ve bence Rizwan’ın bir molaya ve dinlenmeye ihtiyacı var ve Pakistan, test maçları için onun yerine Sarfaraz Ahmed’i almalı” dedi.
Afridi, Sarfaraz ve vurucu Shan Masood’un Karaçi’deki üçüncü ve son Testte şans elde ettiğini görmek istediğini de sözlerine ekledi. Her iki oyuncu da dizinin kadrosunda yer alıyor.
Pakistan teknik direktörü Saqlain Mushtaq, takımın 17 Aralık’ta başlayacak üçüncü testte teselli zaferi elde etmeye çalışacağını söylediği için de eleştirildi.
“Nerede yanlış yaptığımızdan bahsetmek yerine şimdi bir teselli galibiyetinden bahsediyor. Saqlain nasıl bir koç?” dedi eski Test topa vuran oyuncusu ve eski ana seçici ve baş antrenör Mohsin Khan.
Skipper Babar ayrıca, ikinci vuruşta başarısız olduğu ve sadece bir tur attığı Multan’daki performansıyla ilgili rahatsız edici soruların sorulduğu maç sonrası konferans sırasında hararetle uğraşmak zorunda kaldı.
Bir soruya yanıt olarak Azam alaycı bir tavırla, “Puan aldığımda düz sahalarda ve kolay muhalefette alırım diyorsunuz, puan alamayınca da herkes zor durumlarda oynayamıyorum diyor. Lütfen yapmayın.” Bunu Avustralya’ya karşı kabul ettiğim 196 koşuyu unutma.”
Babar’ın, vuruş için iyi olan sahalarda Rawalpindi ve Multan’da arka arkaya mağlubiyetler için hiçbir açıklaması yoktu.
İngiltere, Uluslararası Kriket Konseyi (ICC) maç hakeminin beş günlük maçta bowling oyuncularına çok az yardım sağladığı için ortalamanın altında bir puan vermesine rağmen, Pindi’de 74 turla İlk Testi kazandı.
Babar, Pakistan’ın her iki maçta da cesurca savaştığını söyledi.
“(İkinci testin) ikinci vuruşunda iyi bir mücadele verdiğimizi düşündüm. Saud (Shakeel) ve (Muhammed) Nawaz çok iyi oynadılar ve İmam (ul-Haq) bile hastaneden puan almak için döndü, ama biz Bu İngiliz tarafını yenmek için performansımızı geliştirmemiz gerekiyor” dedi.
(PTI girişi ile)