Avustralya’nın dünya şampiyonu İngiltere’ye karşı kanıtlaması gereken noktalar var | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
ADELAIDE: Yeni kaptan Pat Cummins Çarşamba günü Avustralya’nın Twenty20 Dünya Kupası’ndaki başarısızlığının ardından bu hafta bir günlük bir seride şampiyon İngiltere’nin hedeflerinde olduğunu kanıtlaması gereken bir nokta olduğunu kabul etti.
Avustralya, Dünya Kupası’na son şampiyon olarak girdi, ancak Jos Buttler’ın Pazar günü Pakistan’a karşı sürükleyici bir zaferle şampiyonluğu kazanan adamlarının aksine, grup aşamasının ötesine geçemedi.
Aaron Finch’in 50’den fazla takımdan emekli olmasının ardından Perşembe günü ilk kez bir günlük takıma liderlik edecek olan Test kaptanı Cummins, “Evet, özellikle burada Avustralya’da oynadığınızda, her zaman kanıtlamanız gereken bir nokta olduğunu düşünüyorum.” – yarışma.
“Oynadığımız her seriyi kazanmak istiyoruz, muhtemelen bunu bekliyoruz.
“Bu takımın çekirdeği, T20 takımının bir parçasıydı, yani… bu farklı bir format, ama muhtemelen bildiğimiz kadar iyi oynamadık ve bu bize hemen en iyiye karşı oynama şansı veriyor.”
Cumartesi günü Sidney’e taşınmadan önce Adelaide’den başlayarak ve üç gün sonra İngiltere’nin Pakistan’a karşı beş kalelik galibiyetinin sahnesi olan Melbourne’a taşınarak İngiltere’yi bir günlük üç maçta ele alıyorlar.
Galibiyet, Buttler’ın takımını hem 50 hem de 20 üstü şampiyonluklara sahip olan ilk çift beyaz top şampiyonu yaptı.
Mide krizinin üstesinden gelen ve oynamaya uygun hale gelen Cummins, “Biraz uykusuz kalmış olabilirler, ancak klaslar,” dedi.

“Yüksekte gidiyorlar. Belli ki harika bir T20 kampanyası geçirdiler ve güçlü olacaklar.”
Avustralya, hafta sonu bir doğum günü partisinde garip bir kazada bacağını kıran Glenn Maxwell dışında neredeyse tam bir kadroyla diziye giriyor.
Finch artık takımda olmadığı için, Travis Head, David Warner ile açılması için geri çağrıldı.
Head, ODI açıcı olarak güçlü bir sicile sahip ve Mart ayında Pakistan’da bir yüzyıl da dahil olmak üzere 15 isteka yaklaşık 600 tur attı. Ancak bu yaz şu ana kadar önemli bir skor elde edemedi.
Head, “Aslında son birkaç aydır gerçekten çok iyi antrenman yaptığımı hissediyorum” dedi.
“Henüz oyunlara yansımadığını biliyorum, ama işin güzelliği de bu – çok yakında olduğunu biliyorum.”
İngiltere’nin başarılı T20 Dünya Kupası kadrosunun sekiz üyesi, aralarında Buttler ve turnuvanın oyuncusu Sam Curran’ın da bulunduğu, 50 yıllık kariyerlerinin bir yıllık gelişimine başlarken bir günlük seri için Avustralya’da kaldı. Hindistan’da başlık hakkında.
Ayrıca Avustralya’nın Big Bash Ligi’nin müdavimi olan ve yerel koşullara aşina olan Sam Billings, Jason Roy ve James Vince de var. Ancak İngiltere’nin T20 Dünya Kupası finalindeki kahramanı Ben Stokes, yakın zamanda ODI kariyerinden emekli olduğu için hiçbir rol oynamayacak.
Kapı bekçisi-vurucu Billings, “Benim için ve geçen ay takımda olmayan diğer oyuncular için, hak iddia etmek ve o tarafta daha önemli rollere geri dönmek için büyük bir fırsat,” dedi.
“Avustralya’nın olağanüstü bir takım olacağını biliyoruz, iç saha durumlarında derinlik açısından her zaman öyleler.”