Artık sıra yaklaşıyor, Hlava oyuncu değişikliğini hissetti ve Litvín'in galibiyet serisini bitirme şansını yakaladı

QasiM

Global Mod
Global Mod
Takım arkadaşlarının buzda kalmamasının üzerinden ne kadar zaman geçtiğini hatırlayan Ondej ve David Kaov, Nicolas Hlava'yı 42 ve 43'lük kurtarışlara götürdü. Elbette birlikte yaptığımız kurtarışların büyük bir kısmı bu. Sizi yeniden bir araya getireceğimizi, bekleyemeyeceğimizi, birbirimizden ne bekleyebileceğimizi biliyoruz, Litvanyalı tonk ve Brno'lu cellat kustu.

Beşinci çeyrek finalde Litvnov'un yararına oldu. Buzdan ayrılışını nasıl gördün?
Her zaman onu aradığımı itiraf etmeliyim. Bacaklarım ağrıyordu, yan taraftan bir ağrıydı. Oyuncular ona bizi tekmelemek, çizgiye yeni bir enerji kazandırmak için ivme kazandırmak istediler ve muhtemelen bunu beni tekmelemek için yaptılar ve kazandılar.

Hiç uzatmada karar vermek zorunda kaldığınız bir durumla karşılaştınız mı?
Zaman geçtikçe, kurtarma işi sona yaklaşırken, IP'ye saygı duymaya başladım. Yavaş yavaş kendime olan güvenimi geri kazandım. Uzun süre içinde Ondra Kae geçemeyince bir dersi tam olarak kaçırdım ve bu yüzden sınıfta kaldım. Bağlantım kesildi. Ancak o zaman ortaya çıkabileceği bir an olabileceğini düşündüm ve bunu yaptığına sevindim.

Brno kalesinin önünde iki tane buldunuz, karşınızda babanın ev sahibi takımı vardı. Hile yapmayacağını ama bunu kendi üzerine alacağını hemen biliyor muydun?
O anda, oyunları sona erdiğinde oyunu yavaşlatacağımı, kapıya gidip öldüreceğimi biliyordum. Tuzağa düşmesi ne yapacağıma karar vermeme yardımcı oldu. Takım arkadaşım topu çok iyi yakaladı, muhtemelen babasının uzanmasının ana nedeni de buydu. Oyunu yavaşlatmam ve hukuka zaman ayırmam için bana bir alan yarattı.

Litvnovsk'un forvet oyuncusu Nicolas Hlava, Brno defans oyuncusu Jan Otky'nin bacağının etrafındaki diske bakıyor.

Böyle bir galibiyet, Comet'in çok güçlü olduğu kurtuluştan sonra bir destek midir?
Ona gerekli enerjiyi verin. Alçak gönüllülükle devam etmeli ve kaçınmamız gereken hataları kendimize göstermeliyiz. Bugün maça iyi bir başlangıç yapamadık, Kometa bizi yendi ama Tomino (gol Tomek) tekrar yakaladı ve durumu tersine çevirmek için bizi sürekli meşgul etti. Bunun sayesinde biz de mutlu olduk. Buraya gelmek için birbirimiz için gitmemiz, topluluğumuzun muazzam gücüne bir övgüydü.

Brank Tomek iki ev kaybından sonra iyi miydi?
Oyuncular bellidir, içinizin rahat olması gerekiyor. Biz onun arkasındayız. Onu tek bir kötü sözle onurlandıramayız. Bu seride yakalama hoş karşılanmıyor ve evindeki maçlardan sonra acı çekmesi için bir neden olduğunu düşünmüyorum.

Ev sahibi takım bu seriyi neden kazanamadı?
(gülüyor) Nevm! Teşekkürler tatlım. Kendi taraftarımızın desteğiyle bunun üstesinden gelip seriyi kapatacak şekilde kendimizi ayarlamak bizim elimizde.