AP, eğitim ve sağlık sektöründeki diğer devletler için bir rol model: Hindistan Dünya Bankası Direktörü

ManK

New member

Amaravati: övgüler AP hükümetiDünya Bankası Hindistan ülke direktörü, Ağustos Tano Kouame eğitim ve sağlık sektörlerinde başlatılan reformların AP’yi diğer devletlere rol model yapacağını kaydetti. Yenilikçi programların eğitim ve öğretime dahil edilmesi durumunda Dünya Bankası’nın eyalet hükümetine tam destek vereceğini söyledi. sağlık sektörü nihayetinde insani gelişme endeksinin büyümesine katkıda bulunacaktır. Yeni oluşturulan altyapıda ders çalışmaktan ve besleyici öğle yemeğinden keyif alan çocuklara hayran kaldığını söyledi.
Dünya Bankası Ülke Direktörü Auguste Tano Kouame Salı günü Guntur ilçesine bağlı Venigandla köyünde bulunan Zill Parishad Lisesi’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında Kouame’ye Okul Eğitimi Komiseri S Suresh Kumar, Bölge Koleksiyoncusu M Venugopala Reddy eşlik etti. Dünya Bankası müdürü okul çocukları ile öğretim yöntemleri, öğrenme becerileri ve öğle yemeği programının kalitesi dahil olmak üzere çeşitli yönler hakkında konuştu. “Çocukları büyük bir beceri ve neşeyle görmek beni son derece mutlu etti. Kouame, çocukların eğitimlerine aynı ruhla devam etmeleri durumunda gelecekte kesinlikle zirveye ulaşacaklarına inanıyorum” dedi. Okul eğitimi ve sağlık sektörüne verdiği özel destek için eyalet hükümetini takdir etti.
Eyalet hükümetinin Nadu-Nedu projesi kapsamında devlet okullarında harika bir altyapı oluşturduğunu söyledi. Hem eğitimde hem de bakımda çalışanların özveriyle hizmet verdiklerini fark ettiğini belirtiyor. AP hükümetinin sağlık ve eğitim projelerine ortak olmanın Dünya Bankası için bir ayrıcalık olduğunu söyledi. Öğle yemeği için mutfağı, fen laboratuvarını ve okullardaki son teknoloji tuvaletleri yerinde inceledi ve yetkilileri takdir etti.
Okul Eğitim Komiseri Suresh Kumar, Jagananna Gorumudda kapsamında çocuklara besleyici yiyecekler sağlamak için belirli bir menü ile bir öğle yemeği sağladıklarını açıkladı. Ragi Malt içeceğini başbakanın talimatıyla menüye eklediklerini söyledi.
Daha sonra Auguste Tano Kouame, YS Jagan Mohan Reddy hükümeti tarafından başlatılan reformları övmek için Twitter’a gitti. “Vizyonunuzu paylaştığınız için teşekkür ederiz AP CM YS Jagan. Vanukuru, Bhavanipuram ve Venigandla’da eyalet hükümetinin sağlık ve eğitime nasıl odaklandığını ilk elden gördüm. Büyüme ve artan hükümet gelirleri, Andhra’nın bu sektörlerde gelecekteki yatırımları desteklemesine yardımcı olacak” dedi. Önümüzdeki 25 yıl boyunca Başbakan’ın misyonu ve vizyonu doğrultusunda mümkün olan her türlü yardımı sağlama sözü verdi.