Anil Deshmukh: Kasab’ın hücresindeydim, diyor Anil Deshmukh | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

NAGPUR: Bir yıl sonra evine döndü, eski İçişleri Bakanı Anıl Deshmukh Salı günü BJP ve müttefiklerine dolaylı bir saldırı başlattı. İki yıl önce değerlerinden taviz verseydi ve bazı kişilerin emriyle Uddhav Thackeray liderliğindeki dönemin Maha Vikas Aghadi hükümetine karşı asılsız suçlamalarda bulunsaydı hapse girmeyeceğini iddia etti.
bu NCP Lider, asılmadan önce Pakistanlı terörist Ajmal Kasab’ın barındığı 12 Nolu Kışlada tutulduğunu söyledi. Katol MLA, hapisten çıktığından beri ilk kez, 17 Şubat günü saat 17.00’de seçim bölgesinde halka açık bir toplantı düzenleyeceğini duyurdu.
Deshmukh, polis memurlarından restoran ve bar sahiplerinden zorla 100 crore isteme suçlamasıyla ve 2 Kasım 2021’de CBI ve diğer soruşturma kurumları tarafından kara para aklama suçlamasıyla tutuklandı. Kefaletle çıktı.
“5 Nisan 2021’de istifa ettikten sonra, bazı insanlar bana MVA hükümetinin üst düzey liderlerine karşı patlayıcı suçlamalarda bulunma teklifiyle geldi. Bu, o sırada hükümetin düşmesine yol açardı. Teklifi kategorik olarak reddettim. Ben 5 Nisan 2021’de istifamı sundum. Ömrümün geri kalanını hapiste geçirsem bile kimseye asılsız suçlamalarda bulunmayacağımı onlara açıkça söyledim.Kimseyle uzlaşmadım ve bu nedenle 13 aydır aynı şeyi tekrarladım. Deshmukh, NCP başkanı Sharad Pawar’ın Pazar günü Wardha’daki toplantısında” dedi.
Deshmukh, Devlet Bakanı Girish Mahajan’ın 2019 seçimlerinden önce BJP’ye katılmaya çalıştığı yönündeki iddialarını yalanladı, ancak teklifi reddedildi. Deshmukh, herhangi bir partiye katılmanın söz konusu olmadığını söyledi. “Pawar ile yirmi yılı aşkın süredir çalışıyorum ve gelecekte de onunla işbirliğimi sürdüreceğim.”