Alman Jamal Musiala Dünya Kupası’na İngilizce tavsiyeleri getiriyor | futbol haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
EL-ŞAMAL (Katar): Almanyagençlik hissi Cemal Musiala Pazartesi günü yatırılacak İngiltere Onu hızla sporun yükselen yıldızlarından biri haline getiren yaratıcı oyununu geliştirmesine yardımcı olmak için çocukluk dönemi.
19 yaşındaki oyuncu, sezona Bayern Münih’te harika bir başlangıç yaptıktan sonra şimdiye kadar dokuz gol atıp altı asist yaptı ve orta saha ile ön hat arasında görev yapan Almanya’nın hücum lideri olması bekleniyor.
Hızı, pasları, yaratıcı oyunu ve gol atma becerisi, eski Almanya kaptanı Lothar Matthaeus’un Arjantinli büyük Lionel Messi ile paralellikler kurması gibi diğer büyük isimlerle kısa sürede karşılaştırmalar yaptı.
Musiala düzenlediği basın toplantısında, “Messi ile karşılaştırmanın bir onur gibi bir şey olduğunu düşünüyorum” dedi. “Uzun süredir en üst seviyede oynuyor ve onunla karşılaştırılmak biraz zor. Ben sadece kendime ve Jamal olarak neyi daha iyi yapabileceğime odaklanıyorum ve devam ediyorum.”
Musiala’nın hafif yapısı, orta boyu ve kendisine ‘Bambi’ lakabını kazandıran masum tavrıyla 2022 Dünya Kupası için Almanya’nın en önemli oyuncularından biri olacağı iki yıl önce çok az kişinin aklına gelirdi.
Musiala gençken İngiltere’de dişlerini kesti, ulusal gençlik sisteminden İngiltere 21 Yaş Altı’ya kadar koştu, ancak daha sonra kendi ülkesi için oynamayı seçerek Gareth Southgate’in üst düzey İngiltere takımına koçluk yapmak için büyük bir darbe indirdi.
Ancak İngiltere koçlarından bugün olduğu oyuncu olmasına yardımcı olan bazı tavsiyeler aldı.
“Bence İngiltere’de Almanya’dan farklı şeyler öğreniyorsunuz. Yanıma çok şey aldım. ‘Özgürlükle oynayın’ derlerdi” dedi.
“Bu, kariyerimde yanımda götürdüğüm bir şey ve bende kalacak.”
Çarşamba günü Almanların Japonya’ya karşı E Grubu seferine başladıkları en büyük sahnede bunu gösterme şansına sahip olacak.
Ayrıca İspanya ve Kosta Rika ile karşı karşıyalar ve 2018’deki ilk tur şoklarını telafi etmeye can atıyorlar.
Musiala, “Bu turnuvada ileri gidecek kaliteye sahibiz” dedi. “Hepimiz şampiyonluğu kazanabileceğimizi düşünerek başlıyoruz. İyi hazırlandık ve gitmeye can atıyoruz.”