Agripump bağlantısı yok, çiftçi hayatı sona erdirmek için CM’nin göz kırpmasını istiyor | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod
Chandrapur: Maharashtra Eyalet Elektrik Dağıtım Şirketi Ltd.’nin (MSEDCL) tarımsal güç bağlantısı sağlama konusundaki ilgisizliğinden memnun olmayan ve üzülen Wadholi köyünden marjinal bir çiftçi, başbakana intihar etmek için izin isteyen bir mektup yazdı.
Şikayetçi çiftçi Dhananjay Sakharkar, Irak barajının hemen yanında 2,9 hektarlık araziye sahip. Barajda sulama için yeterli su olmasına rağmen baraj suyunu sulama için pompalayacak tarımsal güç bağlantısı olmadığı için ürününü ekemiyor. “Çiftliğimin yanında tüm yıl boyunca su dolu bir baraj olmasına rağmen, tarımım için musona bağımlıyım. Tarımsal bir güç bağlantısı elde etmek için sütundan direğe koştuktan üç yıl sonra, MSEDCL’ye, yönetime ve hükümete olan güvenimi kaybettim. Sakharkar, TOI’ye bu nedenle, CM’ye ve enerji bakanına intihar etme izni vermeleri için bir mektup gönderdim.
Sakharkar, üç yıl önce tarımsal elektrik bağlantısı için başvurduğunu söyledi. Ancak MSEDCL yetkilileri, yakınlarda elektrik hattı olmadığını iddia ederek ona iki yıl boyunca elektrik bağlantısı talebi vermeyi reddetti. Ancak komşu bir çiftçi olan Yogendra Dahekar’ın tarımsal elektrik bağlantısı var ve sulama olanaklarından yararlanıyor.
Sakharkar yetkililere komşu çiftçi Dharkar’ın elektrik bağlantısı olduğunu söylediğinde, onlar bağlantısının yasa dışı olduğunu ve Dharkar’ın çiftliğinden kendi çiftliğine giden ikmal hattını uzatamayacaklarını söylediler.
“Komşu çiftçinin tarım sayacı var ve MSEDCL’ye düzenli olarak fatura ödüyor. Yetkililere elektrik faturasının bir kopyasını bile verdim, ancak bana bir bağlantı vermeye istekli değiller. Hükümet ve enerji bakanı çiftçi dostu olmakla övünürken, gerçek acı ve soğuk” dedi.
İki yıllık takipten sonra, MSEDCL geçen yıl bir celp yayınladı. Sakharkar, iki yıllık acının ardından bir elektrik bağlantısı elde etmeyi umarak talebi hemen ödedi. Ancak bağlantı talebini ödeyeli bir yıl geçmesine rağmen elektrik bağlantısının sağlanması konusunda hala bir gelişme yok” dedi.
Sakharkar, CM’yi ya 15 gün içinde çiftliğine elektrik sağlamaya ya da intihar etmesine izin vermeye çağırdı. Son teslim tarihinden sonra meseleleri kendi eline alacağı konusunda uyardı.