49 numaralı ayağı Diamond. Líšno'da Koller tipi bir forvet yetişiyor

QasiM

Global Mod
Global Mod
“49ers'ı özel mağazalardan bile satın alamıyorsunuz, onları tek bir e-mağazadan bulmam gerekiyor. Ayrıca, Puma markasına bağımlıyım, diğer üreticiler benim bedenimi taşımıyor,” diye açıklıyor ikinci ligin lideri Dukla ile 0:0 iç saha beraberliği sırasında bir kez daha Líšné'nin ilk 11'inde yer alan Tauš Cumartesi günü Prag.

Böylece Brno takımı yenilmezlik serisini beş maça çıkardı ve baharda FNL'de Güney Moravya'nın en iyi takımı oldular.

Tauš, Koller'den on beş santimetre kısa olmasına rağmen ucunu nasıl kullanacağını bildiği incecik vücuduyla dikkat çekiyor. Bunu yakın zamanda Almanya ve Hollanda adına gol attığı 18 yaş altı milli takımında gösterdi. Genç milli takımdaki çoğu meslektaşının aksine, profesyonel rekabette yetişkinler arasında büyümesinden son derece gurur duyuyor.

Şu ana kadar ikinci ligde başarılı olan bir eserin yazarı, “Birkaç oyuncu ikinci lige atlıyor, çocuklar da Sparta B için bazı başlangıçlar yapıyor. Aksi takdirde, bu hala oldukça değerli” diyor. “Gençler liginin de ağırlığı var ama fark birinden diğerine geçişte. Erkeklerden aşağıdan kolayca geri dönebilirsiniz, aksi yol zordur. Geçen sezon bunu yaşadım ve çok kötüydü. Balonları düzgün bir şekilde tutmaya cesaret edebilmem yarım yılımı aldı. Artık buna alıştığımı düşünüyorum” diye anlatıyor Tauš.

Ayrıca Lišeň'in son rakibi futbol efsanesi Petr Rada'nın teknik direktörünün de dikkatini çekti. “Doğal olarak hala bazı eksiklikleri olduğu görülüyor, ancak o zaten on yedi yaşında ikinci lige göz attı. Bu çok büyük bir döviz kuru. İster Lišně'den ister Opava'dan olsun, böyle her genç çocuk için mutlu olmalıyız. Dukla'nın tecrübeli defans oyuncularının bile uğraşmak zorunda kaldığı forvete, “Çek futbolunun insanlara böyle bakması, geleceğe bakması gerekiyor” diye övgüde bulundu.

Líšen antrenörü Milan Valachovič yetenekli çalışanını yeterince övemiyor. “Böyle oyuncuları yetiştirmek çok keyifli. Bu bizim yolumuz. Henüz ideal olmadığını biliyoruz ama üzerinde çalışıyoruz. Çek Cumhuriyeti'nin tamamında saldırgan yok, gidecek yer yok. Ve o on sekiz yaşında, ikinci ligde oynuyor, kırk fit uzunluğunda, uzun boylu… Koller'in niteliklerine sahip ve onu bir elmas gibi öğütmeliyiz” diye açıklıyor şu anki takımın antrenörü ikinci en yüksek ligin yedinci takımı.