3. Test, 2. Gün: Harry Brookton, Karaçi’de İngiltere’nin liderliğini kaybetti | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
Karaçi: Harry Beck Üçüncü yüzyılını pek çok maçta atarken, Ben Foakes Pazar günü Karaçi Ulusal Stadyumu’nda serinin son testinin ikinci gününün sonunda İngiltere’nin Pakistan karşısında 29 öne geçmesiyle yarım asırlık gol attı.
Brook, 23 yaşındaki İngiltere’nin vuruş sıralarında yapıştırıcı olduğunu kanıtlayarak, Ollie Pope ve kaptan ile ortaklıklar kurarak, Test kriketine muhteşem başlangıcını sürdürmek için 111 yaptı. Ben Stokes Foakes ile 117 kişilik bir stand için.
Spinners Nauman Ali ve Abrar Ahmed, Pakistan’ın 304’lük ilk vuruştaki toplamına yanıt olarak, ziyaretçiler sonunda 354 için oyundan çıkarıldığı için, İngiltere’nin altıncı küçük kapı standının her iki tarafına akışını kontrol altına almada etkili oldular.
İngiltere, 7-1’de yeniden başlatmanın ardından kısa bir süre sonra art arda iki kaleyi kaybetti, Nauman önce Ben Duckett lbw’yi yakaladı ve ardından Joe Root’u bir sonraki teslimatta fişlere yakalandıktan sonra bir ördek için terk etti.
Pope’un Abrar tarafından bowling oynamasına ve Stokes’un vurucular arasındaki bir kafa karışıklığının ardından bir koşuda wicket’ını kaybetmesine rağmen, İngiltere’nin peşini bırakmayan Brook, Nauman’a hat-trick yaptı.
Brook ve Foakes daha sonra İngiltere’nin vuruş sıralarını zorlu bir ortaklık kurarak canlandırdı ve Mohammad Wasim, Brooks’un zırhında onu lbw’den kovmak için bir çatlak bulabildiğinde sona erdi.
Foakes yiğitçe mücadele etti ve 64 sayı kaydetti, ancak Nauman’dan yarı yolda kayarak Abdullah Shafique tarafından yakalandı.
Son İngiliz direnişi, Robinson’un İngiltere’nin vuruşlarını bitirmek için Abrar tarafından bowling oynamasından önce 30 koşu için bir araya gelen Jack Leach ve Ollie Robinson’dan geldi.
İngiltere, Pakistan’ın ikinci günde vurduğu birkaç vuruşta kaleyi alamadı, Shafique 14’te, Shan Masood ise 3’te bitirdi.
İngiltere açılış Testini 74 turla kazandı ve ardından 2000-01’den bu yana Pakistan’daki ilk seri galibiyetini garantilemek için ikinci turda 26 turluk bir zafer elde etti.