2 Düzineden Fazla Öğretmen Sendikası Beni Destekliyor: MVA MLC Adayı | Nagpur Haberleri

HakikaT

Global Mod
Global Mod

Nagpur: Maha Vikas Aghadi’nin (MVA) MLC (Öğretmen Seçmen Anketleri) için resmi adayı Sudhakar Adbale, Pazar günü şehirde düzenlenen bir etkinlikle seçim kampanyasına başladı. Birkaç öğretmen örgütünün katılımıyla, Sunil Kedar gibi MVA liderleri ve Babanrao Taywade gibi kıdemli akademisyenler, seçmenleri Adbale’i desteklemeye çağırdı.
Adbale, mega mitingin ardından medyaya iki düzineden fazla öğretmen kuruluşundan destek aldığını söyledi. “MVA’nın tamamı bana destek sözü verdi ve onlarla ilişkili tüm kuruluşlar tamamen arkamda. Yaklaşık 25 öğretmen örgütü adaylığımı resmi olarak destekledi’ diyor Adbale.
Rajendra Zade’ye bu kez sandıklara katılması için ikinci bir şans verilmediği için Kongre içinde muhalefet vardı. Etkili bir öğretmen örgütü lideri olan Zade’nin Nagpur’daki MLC anketlerinde aday olması bekleniyordu. Eski MLA ve Kongre lideri Ashish Deshmukh, partinin resmi adayı Adbale olmasına rağmen Zade’i açıkça destekledi.
Sonuç olarak, şehirde olası bir oy dağılımı hakkında görüşmeler yapıldı. Ancak Adbale sürüyü bir arada tutacağından emindi. Adbale, “Böyle bir şey düşünmüyorum. Zade formunu başka bir partiden gönderdi. MVA seçmenlerimiz belirlenen stratejiye bağlı kalacak” dedi.
NCP’nin Nagpur’daki öğretmenler bölümü başkanı Khemraj Konde şunları söyledi: “Adbale’e tam desteğimizi ifade ettik. Bu konuda bir kafa karışıklığı yok ve oylar bölünmüyor. Tüm seçmenler arasında açık bir şekilde çok fazla birlik var.”
Maharashtra Kongresi baş sözcüsü Atul Londhe, tüm muhalefet partilerinin daha büyük bir amaç için birleşmesi gerektiğini söyledi. Kimse kimin ne kazandığına bakmasın. Herkes ülkenin ne kazandığını düşünmeli” dedi.
KUTU
Khobragade bir VBA adayıdır
Vanchit Bahujan Aghadi (VBA), MLC (Öğretmen Seçim Bölgesi) anketleri için Deepak Kumar Khobragade’yi aday göstereceğini duyurdu. Parti genel başkanı Prakash Ambedkar, öğretmenler için eski emeklilik planının uygulanması gibi konuların kendileri için en büyük sorunlardan biri olacağını söyleyerek açıklama yaptı.