1. Test: Dean Elgar hakemlere Gabba wicket’in güvensiz olup olmadığını sordu | kriket haberleri

QasiM

Global Mod
Global Mod
Güney Afrika Kaptan Dan Elgar hakemlere yeşil olup olmadığını sorduğunu söyledi Gabba wicket, takımı çöktükten ve altı kalelik bir kayıp yaşadıktan sonra oynamak için güvensizdi Avustralya Pazar günkü ilk testte iki gün içinde.
Güney Afrika, yukarıda bahsedilen turda ilk vuruşlarda 152 sayı ile elendi. Brisbane kriket sahası. Daha sonra ikinci günde 99’da çaydan kısa bir süre sonra elendiler ve Avustralya’nın üç maçlık seride 1-0 öne geçmek için sadece 34 tura ihtiyacı vardı.

Ev sahibi bowling oyuncularının eline oynayan sahanın durumu, ikinci gün 19 ve birinci gün 15 kalenin düşmesinin ardından soruları gündeme getirdi.
“Bunun formatımız için iyi bir reklam olup olmadığını merak etmelisiniz. İki günde 34 küçük kapı, oldukça tek taraflı diyebilirim” dedi Protealar Kaptan gazetecilere söyledi. “Pek iyi bir test wicket olduğunu düşünmüyorum, hayır.”
İlk gün dış sahadan ayırt edilemeyecek kadar yeşil olan küçük kapı, ikinci gün hızlandı ve maç ilerledikçe çimlendi.
“Hakemlere KG’nin (Kagiso Rabada) alt bacağından ne zaman vurulduğunu sordum. Potansiyel olarak güvensiz hale gelmesi ne kadar sürer dedim?” diye ekledi.
“Oyunun öldüğünü ve gömüldüğünü biliyorum. Hiç şüphesiz oyunu değiştirmeye veya durdurmaya çalışmak değildi. Ama bilmiyorum, oyuncular olarak bizlerin değil, hakemin takdir yetkisinin devreye girdiği yer burasıdır.”
Rabada dört hızlı kaleyi talep ederken Avustralya 24-4’tü, ancak Marnus Labuschagne (beşi dışarıda değil) ve bir puansız kameron yeşili zaferi görünce hayatta kaldılar.
Elgar, Güney Afrika Avustralya’ya kovalaması için 60 puan daha vermiş olsaydı farklı bir sonuç olabileceğini hissetti.
“Hala son iki gün içinde olanları beynime sarmaya çalışıyorum” diye ekledi.
Gabba, 1988’den beri yalnızca bir kez yere düşen Avustralya için uzun süredir bir kale olmuştur. Güney Afrika şimdi beş denemede Gabba’da bir testi kazanamadı.
Ekipler daha sonra sahada buluşacak. Boxing Day’de Melbourne Kriket Sahası ikinci anahtar için.